top of page
Szerző képeTakarító Kommandó

Bemutatjuk az automata szőnyegtisztító gépünket! Videóval!

Blogunk bejegyzéseiben már taglaltuk, hogy az ipari szőnyegtisztítás mely lépésekből áll és ezek a lépések milyen előnyökkel rendelkeznek a permet-extrakciós technológiával szemben. Taglaltuk továbbá azt is, hogy lépésenként milyen speciális gépre van szükség, ahhoz, hogy a szőnyeg a lehető legtisztábban érkezzen vissza szeretett otthonába. A legutóbbi gépbemutatós cikkünkben a szőnyegtisztítás első fázisában munkálkodó masinát, a porológépet mutattuk be, mely a nem tapadó szennyeződéseket hivatott eltávolítani a szőnyeg szálai közül olyanokat, mint például a por, szösz, hajszál...


9 kefés szőnyegtisztító automata súrológép

Ezekben a sorokban a porolás után következő gépmonstrumot járjuk körül, a multi-kefés szőnyegsúroló automatánkat, amiben 9 különböző kefe munkálkodik a szőnyeg tisztításán. Vágjunk is bele!


Az alapos portalanítás után a még koszos szőnyegeket egy áztatókádba rakjuk, ahol már elkezdődik a szennyeződések kiázása, ami néha olyan mértéket ölt, hogy az ember szája tátva marad!

Ez a lépés azért fontos, mert így egyrészt sok szennyeződést eltávolítunk a tisztítószeres mosás előtt, így a tisztítószer sokkal hatékonyabb lesz, nem telítődik olyan hamar a feloldott szennyeződésekkel, így hatásosabban veszi fel a küzdelmet a makacsabb foltokkal szemben és nagyobb hatásfokkal távolítja el, akár már az első nekifutásra. Másrészt az előáztatott, vizes szőnyeg felületén a sampon könnyebben habzik fel és így szintén javul a hatékonysága és a kefés súroláshoz is elengedhetetlen a nedves felület. Képzeljük csak el, ha a száraz szőnyeget kezdenénk el súrolni a kefékkel.. nincs mi segítse a súrlódást, így a szőnyeg károsodhat is!


Az áztató kádból a vizes szőnyeget a szinével felfelé befűzzük a szőnyegtisztító gépbe, ahol első fázisban 5 tányérkefe, ami egy "kocsin" jobbra-balra mozog a szőnyeg teljes szélességében, kezdi el súrolni a szőnyeget. E lépés állítási lehetőségei elég összetettek, mivel a gépen a tányérkefék kefenyomását, a kocsi sebességét és a szőnyeg haladási sebességét is tudjuk állítani. Íly módon erősebben vagy gyengédebben tudjuk súrolni a szőnyeget annak megfelelően, hogy mennyire koszos. Exrém módon szennyezett szőnyeget lassú szállítási sebességel húzatjuk át a gépen, gyorsabb kocsi sebességgel és erősebb kefenyomással tisztítjuk. Ha lassabban halad át az automatán a szőnyeg, a kefék pedig gyorsabban mozognak keresztbe, akkor egy adott részén a tisztítandó területnek többször haladnak át a kefék, így alaposabb a tisztítás.



A szőnyeg haladását szállítószalagok biztosítják, amik a tányérkefés súrolás után húzzák is tovább a gép belseje felé, ahol egy óriási hengerkefe veszi kezelésbe a szálakat. A hengerkefés súrolással egyidejűleg egy vízfüggönyön is áthalad a textil, ami már előöblíti azt. Ennek a fő funkciója a hengeres súrolás, ami a szálakat hosszanti irányba kefézi át, így jobban kitisztítva azokat, a másik hasonló mega nagy hengerkefe a szőnyeg alját súrolja meg, így biztosítva a komplett tisztítást.



A szőnyegtisztítást a gép egy szintén kocsis szerkezetre erősített öblítő berendezéssel zárja, amiben található két kisebb hengerkefe, egy öblítő vízsugarat spriccelő fúvóka és két gumilapát. Ez az ötletes szerkezet több funkciót is hivatott ellátni, mégpedig a tisztítószeres és a feloldott szennyeződésekkel telített folyadékot, amit a két hengerkefe kipörget a szálak közül, majd a gumilapátok segítségével kinyomja a szőnyegből és a folyamat közben locsolja a tiszta vízzel a felületet.


Az automata súrolást a szőnyeg centrifugázása zárja, de azt majd egy következő cikkünkben mutatjuk be.




Comments


bottom of page